Looking for a large quantity of BLK-DX-20A6Q-FB? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | BLK-DX-20A6Q-FB |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | DVD-Writer |
| Technical Information | |
| Maximum CD Read Speed | 48x |
| Maximum DVD Read Speed | 16x |
| Maximum DVD Write Speed | 20x |
| Maximum DVD Rewrite Speed | 8x |
| Optical Media Supported | DVD-RAM/±R/±RW |
| Media Layer Supported | Double-layer |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | USB 2.0 |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | External |
| Height | 2.3" |
| Width | 6.7" |
| Depth | 7.9" |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | WEEE |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no BLK-DX-20A6Q-FB. Or Request a Quote below: