Looking for a large quantity of 104P6? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 104P6 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | LCD Monitor |
| Technical Information | |
| Number of Screens | 1 |
| Screen Size | 27" |
| Screen Mode | QHD |
| Response Time | 6 ms |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Backlight Technology | LED |
| Video | |
| Maximum Resolution | 2560 x 1440 |
| Color Supported | 1.07 Billion Colors |
| Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Brightness | 350 Nit |
| Interfaces/Ports | |
| DVI | Yes |
| HDMI | Yes |
| USB | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Built-in Devices | |
| Built-in Devices | USB Hub |
| Power Description | |
| Operating Power Consumption | 60 W |
| Physical Characteristics | |
| Height | 14.9" |
| Width | 25.2" |
| Depth | 7.9" |
| Height with Stand | 16.70" |
| Width with Stand | 25.20" |
| Depth with Stand | 7.90" |
| Weight (Approximate) | 13.90 lb |
| Miscellaneous | |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
ENERGY STAR China Energy Label (CEL) TCO Certified Displays EPEAT Gold |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 104P6. Or Request a Quote below: