Looking for a large quantity of 2Y311? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 2Y311 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | LCD Monitor |
| Technical Information | |
| Number of Screens | 1 |
| Screen Size | 17" |
| Screen Mode | SXGA |
| Response Time | 25 ms |
| Backlight Technology | CCFL |
| Video | |
| Maximum Resolution | 1280 x 1024 |
| Contrast Ratio | 600:1 |
| Brightness | 250 Nit |
| Interfaces/Ports | |
| DVI | Yes |
| USB | Yes |
| VGA | Yes |
| Built-in Devices | |
| Built-in Devices | USB Hub |
| Power Description | |
| Operating Power Consumption | 55 W |
| Physical Characteristics | |
| Height with Stand | 21.50" |
| Width with Stand | 14.80" |
| Depth with Stand | 8.37" |
| Weight (Approximate) | 15.43 lb |
| Miscellaneous | |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
TCO '03 TCO '99 ENERGY STAR |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 2Y311. Or Request a Quote below: