Looking for a large quantity of 320-2676? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 320-2676 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | LCD Monitor |
| Technical Information | |
| Number of Screens | 1 |
| Screen Size | 24" |
| Screen Mode | WUXGA |
| Response Time | 8 ms |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Backlight Technology | LED |
| Video | |
| Maximum Resolution | 1920 x 1200 |
| Color Supported | 16.7 Million Colors |
| Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Brightness | 300 Nit |
| Interfaces/Ports | |
| DVI | Yes |
| USB | Yes |
| VGA | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Built-in Devices | |
| Built-in Devices | USB Hub |
| Power Description | |
| Operating Power Consumption | 72 W |
| Physical Characteristics | |
| Height | 14.2" |
| Width | 21.9" |
| Depth | 2.6" |
| Height with Stand | 20.22" |
| Width with Stand | 21.89" |
| Depth with Stand | 7.10" |
| Weight (Approximate) | 8.75 lb |
| Miscellaneous | |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
ENERGY STAR 5.1 TCO Displays 5.0 CECP EPEAT Gold |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 320-2676. Or Request a Quote below: