Looking for a large quantity of 320-9738? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 320-9738 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | LCD Touchscreen Monitor |
| Technical Information | |
| Screen Size | 21.5" |
| Screen Mode | Full HD |
| Response Time | 12 ms |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Backlight Technology | LED |
| Video | |
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Color Supported | 16.7 Million Colors |
| Contrast Ratio | 8,000,000:1 |
| Brightness | 250 Nit |
| Touchscreen Information | |
| Touchscreen Type | Projected Capacitive |
| Multi-touch Screen | Yes |
| Interfaces/Ports | |
| DVI | Yes |
| HDMI | Yes |
| USB | Yes |
| VGA | Yes |
| Power Description | |
| Operating Power Consumption | 20 W |
| Physical Characteristics | |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Color | Black |
| Height with Stand | 7.69" |
| Width with Stand | 20.57" |
| Depth with Stand | 16.57" |
| Weight (Approximate) | 7.50 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | EPEAT Silver |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 320-9738. Or Request a Quote below: