Looking for a large quantity of DT0PH? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | DT0PH |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | LCD Monitor |
| Technical Information | |
| Number of Screens | 1 |
| Screen Size | 19" |
| Screen Mode | WXGA+ |
| Response Time | 5 ms |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Backlight Technology | LED |
| Video | |
| Maximum Resolution | 1440 x 900 |
| Color Supported | 16.7 Million Colors |
| Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Brightness | 250 Nit |
| Interfaces/Ports | |
| DVI | Yes |
| USB | Yes |
| VGA | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Built-in Devices | |
| Built-in Devices | USB Hub |
| Power Description | |
| Operating Power Consumption | 42 W |
| Physical Characteristics | |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Color | Black |
| Height | 11.4" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 2.3" |
| Height with Stand | 18.76" |
| Width with Stand | 17.47" |
| Depth with Stand | 7.22" |
| Weight (Approximate) | 5.56 lb |
| Miscellaneous | |
| Post-consumer-waste% | 25% |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
ENERGY STAR 5.1 EPEAT Gold China Energy Label (CEL) TCO Certified Displays |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no DT0PH. Or Request a Quote below: