Looking for a large quantity of HDNH9? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | HDNH9 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | LCD Monitor |
| Technical Information | |
| Number of Screens | 1 |
| Screen Size | 19" |
| Response Time | 5 ms |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Backlight Technology | LED |
| Video | |
| Maximum Resolution | 1366 x 768 |
| Color Supported | 16.7 Million Colors |
| Contrast Ratio | 600:1 |
| Brightness | 200 Nit |
| Interfaces/Ports | |
| VGA | Yes |
| Power Description | |
| Operating Power Consumption | 12 W |
| Physical Characteristics | |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Width | 17.6" |
| Depth | 1.8" |
| Height with Stand | 13.90" |
| Width with Stand | 17.60" |
| Depth with Stand | 6.50" |
| Miscellaneous | |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
EPEAT Silver ENERGY STAR China Energy Label (CEL) |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no HDNH9. Or Request a Quote below: