Looking for a large quantity of P2415Q? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | P2415Q |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | LCD Monitor |
| Technical Information | |
| Number of Screens | 1 |
| Screen Size | 23.8" |
| Screen Mode | 4K UHD |
| Response Time | 8 ms |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Backlight Technology | Edge LED |
| Video | |
| Maximum Resolution | 3840 x 2160 |
| Color Supported | 1.07 Billion Colors |
| Contrast Ratio | 2,000,000:1 |
| Brightness | 300 Nit |
| Audio | |
| Speakers | No |
| Interfaces/Ports | |
| HDMI | Yes |
| USB | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Built-in Devices | |
| Built-in Devices | USB Hub |
| Power Description | |
| Operating Power Consumption | 90 W |
| Physical Characteristics | |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Color | Black |
| Height | 13.2" |
| Width | 22.3" |
| Depth | 1.9" |
| Height with Stand | 19.67" |
| Width with Stand | 22.31" |
| Depth with Stand | 8.07" |
| Weight (Approximate) | 7.36 lb |
| Miscellaneous | |
| Post-consumer-waste% | 25% |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
TCO Certified Displays RoHS EPEAT Gold |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no P2415Q. Or Request a Quote below: