Looking for a large quantity of P702X? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | P702X |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | LCD Monitor |
| Technical Information | |
| Number of Screens | 1 |
| Screen Size | 19" |
| Screen Mode | WXGA+ |
| Response Time | 5 ms |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Video | |
| Maximum Resolution | 1440 x 900 |
| Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Brightness | 300 Nit |
| Interfaces/Ports | |
| DVI | Yes |
| VGA | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Height | 14.6" |
| Width | 17.8" |
| Depth | 7.9" |
| Weight (Approximate) | 8.14 lb |
| Miscellaneous | |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | ENERGY STAR |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no P702X. Or Request a Quote below: