Looking for a large quantity of U828K? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | U828K |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | LCD Monitor |
| Technical Information | |
| Number of Screens | 1 |
| Screen Size | 22" |
| Screen Mode | WSXGA+ |
| Response Time | 5 ms |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Video | |
| Maximum Resolution | 1680 x 1050 |
| Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Brightness | 250 Nit |
| Interfaces/Ports | |
| DVI | Yes |
| USB | Yes |
| VGA | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Built-in Devices | |
| Built-in Devices | USB Hub |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Height | 7.2" |
| Width | 20.2" |
| Depth | 18.2" |
| Weight (Approximate) | 14.30 lb |
| Miscellaneous | |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
EPEAT Gold ENERGY STAR |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no U828K. Or Request a Quote below: