Looking for a large quantity of VGG43? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | VGG43 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | LCD Monitor |
| Technical Information | |
| Number of Screens | 1 |
| Screen Size | 43" |
| Screen Mode | 4K UHD |
| Response Time | 8 ms |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Backlight Technology | LED |
| Video | |
| Maximum Resolution | 3840 x 2160 |
| Color Supported | 1.06 Billion Colors |
| Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Brightness | 350 Nit |
| Audio | |
| Speakers | Yes |
| Interfaces/Ports | |
| HDMI | Yes |
| USB | Yes |
| VGA | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Built-in Devices | |
| Built-in Devices |
Speaker USB Hub |
| Power Description | |
| Operating Power Consumption | 160 W |
| Physical Characteristics | |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Color | Black |
| Height | 22.3" |
| Width | 38.3" |
| Depth | 3.3" |
| Height with Stand | 25.90" |
| Width with Stand | 38.30" |
| Depth with Stand | 9.80" |
| Weight (Approximate) | 25.90 lb |
| Weight with Stand (Approximate) | 31.10 lb |
| Miscellaneous | |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no VGG43. Or Request a Quote below: