Looking for a large quantity of VYJ3F? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | VYJ3F |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | LCD Monitor |
| Technical Information | |
| Number of Screens | 1 |
| Screen Size | 27" |
| Screen Mode | Full HD |
| Response Time | 8 ms |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Backlight Technology | LED |
| Video | |
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Color Supported | 16.7 Million Colors |
| Contrast Ratio | 8,000,000:1 |
| Brightness | 300 Nit |
| Audio | |
| Speakers | Yes |
| Interfaces/Ports | |
| HDMI | Yes |
| USB | Yes |
| VGA | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Built-in Devices | |
| Built-in Devices |
Speaker Microphone USB Hub |
| Webcam | Yes |
| Power Description | |
| Operating Power Consumption | 60 W |
| Physical Characteristics | |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Color | Black |
| Height | 16.5" |
| Width | 25.9" |
| Depth | 1.8" |
| Height with Stand | 18.41" |
| Width with Stand | 25.94" |
| Depth with Stand | 7.72" |
| Weight (Approximate) | 10.34 lb |
| Miscellaneous | |
| Post-consumer-waste% | 25% |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
TCO Certified Displays RoHS EPEAT Gold |
| Country of Origin | China |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no VYJ3F. Or Request a Quote below: