Looking for a large quantity of KM632? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | KM632 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | Keyboard & Mouse |
| Keyboard/Keypad | |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | RF |
| Hot Keys |
Sleep Volume Control Mute Play/Pause |
| Localization | English (UK) |
| Pointing Device | |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | RF |
| Movement Detection | Optical |
| Number of Total Buttons | 3 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Interfaces/Ports | |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Pointing Device Host Interface | USB |
| Battery Information | |
| Battery Size Supported | AA |
| Physical Characteristics | |
| Keyboard/Keypad Color | Black |
| Pointing Device Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 1.30" |
| Keyboard/Keypad Width | 14.50" |
| Keyboard/Keypad Depth | 5.60" |
| Miscellaneous | |
| Platform Supported | PC |
| Device Supported | Notebook |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no KM632. Or Request a Quote below: