Looking for a large quantity of 221-6669? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 221-6669 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | Laser Printer |
| Technical Information | |
| Recommended Use | Plain Paper Print |
| Print Color Capability | Color |
| Maximum Mono Print Speed (ppm) | 35 |
| Maximum Color Print Speed (ppm) | 25 |
| Maximum Print Resolution | 600 x 600 dpi |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
| Ethernet | Yes |
| Media Types & Handling | |
| Media Size |
A4 B5 A5 Letter Executive Folio - 8.50" x 13" Legal - 8.50" x 14" Envelope No. 10 Monarch Envelope C5 Envelope DL Envelope Custom Size |
| Number of Input/Multipurpose Trays Installed | 2 |
| Reliability | |
| Duty Cycle | 90000 |
| Power Description | |
| Power Source | AC Supply |
| Input Voltage | 110 V AC |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 18.2" |
| Width | 16.8" |
| Depth | 22.9" |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 221-6669. Or Request a Quote below:
Refurbished Printers are sold with a 30-day replacement warranty only. All sales are final.
These are sold in bulk packaging and toner is not included.