Looking for a large quantity of 4JK73? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 4JK73 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | Laser Printer |
| Technical Information | |
| Recommended Use | Plain Paper Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed (ppm) | 29 |
| Maximum Print Resolution | 1200 x 1200 dpi |
| Processor & Chipset | |
| Processor Speed | 533 MHz |
| Memory | |
| Maximum Memory | 64 MB |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
| Ethernet | Yes |
| Media Types & Handling | |
| Media Size |
A4 - 8.27" x 11.69" Letter - 8.50" x 10.98" |
| Number of Input/Multipurpose Trays Installed | 2 |
| Number of Input Trays Supported | 2 |
| Standard Input Media Capacity | 251 sheets |
| Maximum Input Media Capacity | 251 sheets |
| Reliability | |
| Duty Cycle | 20000 |
| Power Description | |
| Power Source | AC Supply |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 7.7" |
| Width | 13.7" |
| Depth | 13.3" |
| Weight (Approximate) | 14.3 lb |
| Miscellaneous | |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
ENERGY STAR RoHS WEEE ErP Lot 4 ErP Lot 6 China Energy Label (CEL) CEC CECP |
| Country of Origin | China |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 4JK73. Or Request a Quote below:
Refurbished Printers are sold with a 30-day replacement warranty only. All sales are final.
These are sold in bulk packaging and toner is not included.