Looking for a large quantity of RJD6T? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | RJD6T |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | Laser Printer |
| Technical Information | |
| Recommended Use | Plain Paper Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed (ppm) | 21 |
| Maximum Print Resolution | 600 x 600 dpi |
| Duplex Printing | Manual |
| Processor & Chipset | |
| Processor Speed | 300 MHz |
| Memory | |
| Maximum Memory | 8 MB |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Media Types & Handling | |
| Media Size |
Letter - 8.50" x 10.98" Legal - 8.50" x 14.02" Executive - 7.24" x 10.51" Folio - 8.27" x 12.99" Oficio B5 - 6.93" x 9.84" B5 (JIS) A4 - 8.27" x 11.69" A5 - 5.83" x 8.27" Monarch Envelope Envelope No. 10 DL Envelope - 4.33" x 8.66" C5 Envelope - 6.38" x 9.02" Postcard - 4" x 6" Custom Size |
| Number of Input/Multipurpose Trays Installed | 1 |
| Number of Input Trays Supported | 1 |
| Standard Input Media Capacity | 150 sheets |
| Maximum Input Media Capacity | 150 sheets |
| Reliability | |
| Duty Cycle | 10000 |
| Power Description | |
| Power Source | AC Supply |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 7" |
| Width | 13" |
| Depth | 8.5" |
| Weight (Approximate) | 8.8 lb |
| Miscellaneous | |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
ErP Lot 6 RoHS ENERGY STAR 1.2 CECP CEC WEEE ErP Lot 4 China Energy Label (CEL) |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no RJD6T. Or Request a Quote below:
Refurbished Printers are sold with a 30-day replacement warranty only. All sales are final.
These are sold in bulk packaging and toner is not included.