Looking for a large quantity of 45HRD? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 45HRD |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | Keyboard & Mouse |
| Keyboard/Keypad | |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | RF |
| Pointing Device | |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | RF |
| Number of Total Buttons | 6 |
| Scroller Type | Tilt Wheel |
| Interfaces/Ports | |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Pointing Device Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
| Keyboard/Keypad Color | Tangerine |
| Pointing Device Color | Tangerine |
| Keyboard/Keypad Height | 0.80" |
| Keyboard/Keypad Width | 15" |
| Keyboard/Keypad Depth | 4.80" |
| Pointing Device Height | 1.30" |
| Pointing Device Width | 2.30" |
| Pointing Device Depth | 4.30" |
| Keyboard/Keypad Weight (Approximate) | 1.19 lb |
| Pointing Device Weight (Approximate) | 2.90 oz |
| Miscellaneous | |
| Platform Supported | PC |
| Device Supported |
Computer Tablet |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 45HRD. Or Request a Quote below: