Looking for a large quantity of DR1KP? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | DR1KP |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | Mouse |
| Pointing Device | |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Radio Frequency |
| Movement Detection | Laser |
| Movement Resolution | 1000 dpi |
| Number of Total Buttons | 6 |
| Scroller Type | Tilt Wheel |
| Ergonomic Fit | Right-handed Only |
| Interfaces/Ports | |
| Pointing Device Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Height | 1.3" |
| Width | 2.3" |
| Depth | 4.3" |
| Weight (Approximate) | 2.40 oz |
| Miscellaneous | |
| Device Supported |
Computer Tablet Notebook |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no DR1KP. Or Request a Quote below: