Looking for a large quantity of 335CK? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 335CK |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | Laser Multifunction Printer |
| Technical Information | |
| Multifunction Devices | Copier/Printer/Scanner |
| Recommended Use | Plain Paper Print |
| Maximum Mono Print Speed (ppm) | 40 |
| Maximum Print Resolution | 600 x 600 dpi |
| Wireless Print Technology |
Apple AirPrint Google Cloud Print |
| Duplex Printing | Automatic |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Display & Graphics | |
| Screen Size | 4.3" |
| Touchscreen | Yes |
| Scanner | |
| Scanner Type | Flatbed |
| Scan Color | Color |
| Copier | |
| Copier Type | Flatbed |
| Copy Color | Monochrome |
| Media Types & Handling | |
| Media Type |
Plain Paper Recycled Paper Transparency Label Envelope Thin Paper Thick Paper Bond Paper Archive Paper |
| Media Size |
A4 - 8.30" x 11.70" Letter - 8.50" x 11" Legal - 8.50" x 14" A5 - 5.80" x 8.30" Executive - 10.50" x 7.25" Folio - 8.27" x 13" Officio B5 - 6.90" x 9.80" Postcard - 4" x 6" 3" x 5" 3.86" x 0.23" Envelope No. 9 - 3.80" x 8.80" Envelope No. 10 - 4.80" x 9.50" DL Envelope - 4.30" x 8.60" C5 Envelope - 9" x 6.68" C6 Envelope - 4.50" x 6.37" Monarch JIS B5 ISO B5 |
| Media Handling |
1 x Duplex Automatic Document Feeder 50 Sheet 1 x Input Tray 250 Sheet 1 x Multipurpose Tray 50 Sheet 1 x Output Tray 250 Sheet |
| Standard Input Media Capacity | 300 sheets |
| Reliability | |
| Duty Cycle | 100000 |
| Power Description | |
| Power Source | AC Supply |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 18.8" |
| Width | 18.2" |
| Depth | 16.5" |
| Weight (Approximate) | 36.4 lb |
| Miscellaneous | |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
ENERGY STAR WEEE ErP Lot 4 ErP Lot 6 Blue Angel China Energy Label (CEL) CECP EPEAT Bronze |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 335CK. Or Request a Quote below:
Refurbished Printers are sold with a 30-day replacement warranty only. All sales are final.
These are sold in bulk packaging and toner is not included.