Looking for a large quantity of 4HRF0? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 4HRF0 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | LED Multifunction Printer |
| Technical Information | |
| Multifunction Devices | Copier/Fax/Printer/Scanner |
| Recommended Use | Plain Paper Print |
| Maximum Mono Print Speed (ppm) | 35 |
| Maximum Color Print Speed (ppm) | 35 |
| Maximum Print Resolution | 1200 x 2400 dpi |
| Duplex Printing | Automatic |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Display & Graphics | |
| Screen Size | 8.5" |
| Touchscreen | Yes |
| Scanner | |
| Scanner Type | Flatbed |
| Scan Color | Color |
| Optical Resolution | 600 dpi |
| Copier | |
| Copier Type | Flatbed |
| Copy Color | Color |
| Fax | |
| Fax Color | Monochrome |
| Media Types & Handling | |
| Media Type |
Plain Paper Recycled Paper Preprinted Paper Light Paper Heavy Paper Coated Paper Paper Label Transparency |
| Media Size |
A3 - 11.70" x 16.50" A4 - 8.30" x 11.70" Tabloid - 11" x 17" Letter - 8.50" x 11" A5 - 5.80" x 8.30" B4 - 9.80" x 13.90" Statement - 5.50" x 8.50" Executive - 7.25" x 10.50" Folio - 8.50" x 13" Legal - 8.50" x 14" Ledger - 8.50" x 17" 5.50" x 7.10" 11.70" x 17" Postcard - 5.82" x 3.92" Com10 Envelope - 4.80" x 9.50" Monarch Envelope DL Envelope - 4.30" x 8.60" 3.50" x 3.87" 12.59" x 19" 11.69" x 18.76" Custom Size |
| Media Handling |
1 x Duplex Automatic Document Feeder 75 Sheet 4 x Input Tray 560 Sheet 1 x Multipurpose Tray 100 Sheet 1 x Output Bin 400 Sheet |
| Standard Input Media Capacity | 2340 sheets |
| Reliability | |
| Duty Cycle | 153000 |
| Power Description | |
| Power Source | AC Supply |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 44.4" |
| Width | 25.2" |
| Depth | 27.5" |
| Weight (Approximate) | 290.4 lb |
| Miscellaneous | |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
ErP Lot 6 RoHS ENERGY STAR 2.0 Blue Angel WEEE EPEAT Silver |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 4HRF0. Or Request a Quote below:
Refurbished Printers are sold with a 30-day replacement warranty only. All sales are final.
These are sold in bulk packaging and toner is not included.