Looking for a large quantity of 469-4250? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 469-4250 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | Layer 3 Switch |
| Interfaces/Ports | |
| Modular | No |
| Port/Expansion Slot Details |
24 x 10 Gigabit Ethernet Expansion Slot 1 x Expansion Slot |
| Media & Performance | |
| Ethernet Technology | 10 Gigabit Ethernet |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 25 |
| Expansion Slot Type | SFP+ |
| Number of SFP+ Slots | 24 |
| Network & Communication | |
| Layer Supported | 4 |
| Management & Protocols | |
| Manageable | Yes |
| Power Description | |
| Power Source | Power Supply |
| Redundant Power Supply Supported | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Compatible Rack Unit | 1U |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 1.7" |
| Width | 17.1" |
| Depth | 18.1" |
| Weight (Approximate) | 21.14 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 469-4250. Or Request a Quote below: