Looking for a large quantity of 310-8814? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 310-8814 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | Auto/Airline/AC Adapter |
| Technical Information | |
| Device Supported | Notebook |
| Power Description | |
| Input Voltage |
12 V DC 110 V AC 220 V AC |
| Output Voltage | 19.5 V DC |
| Maximum Output Power | 65 W |
| Physical Characteristics | |
| Height | 0.6" |
| Width | 2.6" |
| Depth | 5" |
| Weight (Approximate) | 12 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 310-8814. Or Request a Quote below: