Looking for a large quantity of 492-BBIB? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 492-BBIB |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | AC Adapter |
| Technical Information | |
| Device Supported | Tablet PC |
| Power Description | |
| Input Voltage |
120 V AC 230 V AC |
| Output Voltage | 5 V DC |
| Maximum Output Power | 10 W |
| Physical Characteristics | |
| Height | 2.3" |
| Width | 1.1" |
| Depth | 1.7" |
| Weight (Approximate) | 1.60 oz |
| Miscellaneous | |
| Compatible to OEM Part Number | 6PTKV |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 492-BBIB. Or Request a Quote below: