Image is for display purposes only, actual product shipped may vary.
Looking for a large quantity of 6G356? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 6G356 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | AC Adapter |
| Technical Information | |
| Device Supported | Notebook |
| Power Description | |
| Input Voltage |
110 V AC 220 V AC |
| Output Voltage | 20 V DC |
| Maximum Output Power | 90 W |
| Maximum Output Current | 4.50 A |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 6G356. Or Request a Quote below: