Looking for a large quantity of DF266? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | DF266 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | AC Adapter |
| Technical Information | |
| Device Supported | Notebook |
| Power Description | |
| Input Voltage |
110 V AC 220 V AC |
| Output Voltage | 19.5 V DC |
| Maximum Output Power | 90 W |
| Maximum Output Current | 4.62 A |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
RoHS WEEE China RoHS |
| Country of Origin | China |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no DF266. Or Request a Quote below: