Looking for a large quantity of U7809? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | U7809 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | AC Adapter |
| Technical Information | |
| Device Supported | Notebook |
| Power Description | |
| Input Voltage |
110 V AC 220 V AC |
| Output Voltage | 19.5 V DC |
| Maximum Output Power | 90 W |
| Maximum Output Current | 4.62 A |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.1" |
| Width | 2.3" |
| Depth | 5.4" |
| Miscellaneous | |
| Compatible to OEM Part Number |
|
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no U7809. Or Request a Quote below: