Looking for a large quantity of X9366? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | X9366 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | AC Adapter |
| Technical Information | |
| Device Supported | Notebook |
| Power Description | |
| Input Voltage |
120 V AC 230 V AC |
| Output Voltage | 19.5 V DC |
| Maximum Output Power | 130 W |
| Maximum Output Current | 6.70 A |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.2" |
| Width | 2.2" |
| Weight (Approximate) | 13.12 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no X9366. Or Request a Quote below: