Looking for a large quantity of A0379316? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | A0379316 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | RAM Module |
| Technical Information | |
| Memory Size | 1 GB |
| Memory Technology | DDR2 SDRAM |
| Number of Modules | 1 x 1 GB |
| Memory Speed | 533 MHz |
| Memory Standard | DDR2-533/PC2-4200 |
| Error Checking | Non-ECC |
| Signal Processing | Unbuffered |
| Device Supported | Desktop PC |
| Physical Characteristics | |
| Number of Pins | 240-pin |
| Form Factor | DIMM |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no A0379316. Or Request a Quote below: