Looking for a large quantity of 464-1710? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 464-1710 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | LCD Monitor |
| Technical Information | |
| Number of Screens | 1 |
| Screen Size | 20" |
| Screen Mode | WSXGA |
| Response Time | 5 ms |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Video | |
| Maximum Resolution | 1600 x 900 |
| Color Supported | 16.7 Million Colors |
| Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Brightness | 250 Nit |
| Interfaces/Ports | |
| DVI | Yes |
| VGA | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 14.3" |
| Width | 18.9" |
| Depth | 6" |
| Weight (Approximate) | 7.70 lb |
| Miscellaneous | |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
EPEAT Gold ENERGY STAR |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 464-1710. Or Request a Quote below: