Looking for a large quantity of HV52W? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | HV52W |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | SAS Controller |
| Technical Information | |
| Host Interface | PCI Express 2.0 x8 |
| Controller Type | 6Gb/s SAS |
| RAID Supported | Yes |
| RAID Levels |
0 1 5 10 50 |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of SAS Ports | 8 |
| Number of SAS Ports (Internal) | 2 |
| SAS Connector Details | 2 SFF-8087 |
| Physical Characteristics | |
| Height | 2.5" |
| Width | 6.6" |
| Form Factor | Plug-in Card |
| Miscellaneous | |
| Platform Supported | PC |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no HV52W. Or Request a Quote below: