Looking for a large quantity of 09296C? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 09296C |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | Tape Drive |
| Technical Information | |
| Drive Type | DLT 4000 |
| Compressed Storage Capacity | 40 GB |
| Native Storage Capacity | 20 GB |
| Recording Method | Linear Serpentine |
| Interfaces/Ports | |
| Drive Interface | SCSI |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Internal |
| Drive Width | 5.25" |
| Drive Height | 1H |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 09296C. Or Request a Quote below: