Looking for a large quantity of PV124T? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | PV124T |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | Tape Autoloader |
| Technical Information | |
| Number of Cartridge Slots | 16 |
| Barcode Reader | Yes |
| Interfaces/Ports | |
| SCSI | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Rack Height | 2U |
| Height | 3.4" |
| Width | 16.8" |
| Depth | 27.5" |
| Weight (Approximate) | 31.10 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no PV124T. Or Request a Quote below: