Looking for a large quantity of 0X592H? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| Model | |
| Manufacturer | Dell |
| Manufacturer Part # | 0X592H |
| Performance | |
| Product Type | Desktop Graphics Card |
| Chipset Manufacturer | NVIDIA |
| GPU Model | Quadro FX 5800 |
| GPU Clock Speed | 650 MHz |
| Memory Size | 4 GB |
| Type of Memory | GDDR3 |
| Data-Width of Memory | 512-bit |
| Memory Clock Speed | 1632 MHz |
| Max Resolution | 2560 x 1600 |
| Interface | PCI Express x16 |
| Connectors/Ports | DVI |
| Other Information | |
| Features | |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 0X592H. Or Request a Quote below: