Looking for a large quantity of J359K? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| Model | |
| Manufacturer | Dell |
| Manufacturer Part # | J359K |
| Performance | |
| Product Type | Desktop Graphics Card |
| Chipset Manufacturer | NVIDIA |
| GPU Model | GeForce 9800 GT |
| GPU Clock Speed | 600 MHz |
| Memory Size | 512 MB |
| Type of Memory | GDDR3 |
| Data-Width of Memory | 256-bit |
| Memory Clock Speed | 1.8 GHz |
| Max Resolution | 2560 x 1600 |
| Interface | PCI Express x16 |
| Connectors/Ports | DVI |
| Other Information | |
| Features | |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no J359K. Or Request a Quote below: