Looking for a large quantity of JJ461? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | JJ461 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | Graphic Card |
| Processor & Chipset | |
| Chipset Manufacturer | AMD |
| Chipset Line | Radeon |
| Chipset Model | X1300 Pro |
| Memory | |
| Standard Memory | 256 MB |
| Memory Technology | GDDR2 |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | PCI Express x16 |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Plug-in Card |
| Card Height | Low-profile |
| Height | 4.5" |
| Thickness | 2.6" |
| Length | 5.2" |
| Weight (Approximate) | 2 lb |
| Miscellaneous | |
| Platform Supported | PC |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no JJ461. Or Request a Quote below: