Looking for a large quantity of TP713? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | TP713 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | TouchPad |
| Pointing Device | |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Radio Frequency |
| Number of Total Buttons | 2 |
| Scroller Type | Touch Scroll |
| Interfaces/Ports | |
| Pointing Device Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
| Color |
Black Silver |
| Height | 1.2" |
| Width | 6.2" |
| Depth | 5.4" |
| Weight (Approximate) | 7.20 oz |
| Miscellaneous | |
| Device Supported |
Computer Workstation Notebook |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no TP713. Or Request a Quote below: