Looking for a large quantity of WR21-B11B-DB1-SH? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | WR21-B11B-DB1-SH |
| Brand Name | Digi |
| Product Type | Wireless Router |
| Wireless Specifications | |
| Broadband Transmission Technology | Cellular |
| ISM Band | No |
| UNII Band | No |
| Cellular Generation | 3G |
| Cellular Network Supported |
CDMA 800 CDMA 1900 |
| Cellular Data Connectivity Technology |
EVDO HSPA |
| Interfaces/Ports | |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| USB | Yes |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Network & Communication | |
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| VPN Supported | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor |
Wall Mountable Rail-mountable Desktop |
| Height | 1.3" |
| Width | 5.2" |
| Depth | 3.9" |
| Weight (Approximate) | 1.08 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | WEEE |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no WR21-B11B-DB1-SH. Or Request a Quote below: