Looking for a large quantity of DU6223? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | DU6223 |
| Brand Name | Duracell |
| Product Type | Surge Suppressor/Protector |
| Technical Information | |
| Receptacles |
6 x AC Power 2 x USB |
| Dataline Protection | Phone |
| Power Description | |
| Input Voltage | 125 V AC |
| Output Voltage |
125 V AC 5 V DC |
| Surge Energy Rating | 900 J |
| Physical Characteristics | |
| Power Cord/Cable Length | 4 ft |
| Height | 1.7" |
| Width | 4.4" |
| Depth | 17" |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no DU6223. Or Request a Quote below: