Looking for a large quantity of V12H594020? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | V12H594020 |
| Brand Name | Epson |
| Product Type | Document Camera |
| Technical Information | |
| Image Sensor | 1.29" CMOS |
| Resolution | 2 Megapixel |
| Video System |
NTSC PAL |
| Platform Supported |
Mac PC |
| Interfaces/Ports | |
| Interfaces/Ports |
1 x Microphone 1 x Type A USB 1 x VGA Out 1 x HDMI - Output 1 x Composite Video Out 1 x Type B USB |
| Power Description | |
| Input Voltage |
110 V AC 220 V AC 12 V DC |
| Physical Characteristics | |
| Height | 4.9" |
| Width | 13.4" |
| Depth | 4.8" |
| Weight (Approximate) | 6.30 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no V12H594020. Or Request a Quote below: