Looking for a large quantity of C11CE21201? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | C11CE21201 |
| Brand Name | Epson |
| Product Type | Inkjet Printer |
| Technical Information | |
| Recommended Use | Photo/Disc Print |
| Print Color Capability | Color |
| Maximum Print Resolution | 5760 x 1440 dpi |
| Wireless Print Technology |
Google Cloud Print Apple AirPrint Wi-Fi Direct Epson iPrint |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
| Ethernet | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Display & Graphics | |
| Screen Size | 3.5" |
| Media Types & Handling | |
| Media Size |
Photo - 4" x 6" A4 - 8.30" x 11.70" Letter - 8.50" x 11" 11" x 14" 12" x 12" B - 11" x 17" A3 - 11.70" x 16.50" 3.50" x 5" 5" x 7" 8" x 10" Super B - 13" x 19" Custom Size 13" x 10.75 ft |
| Number of Input/Multipurpose Trays Installed | 1 |
| Standard Input Media Capacity | 120 sheets |
| Power Description | |
| Power Source | AC Supply |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 9" |
| Width | 24.2" |
| Depth | 14.5" |
| Weight (Approximate) | 35 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no C11CE21201. Or Request a Quote below:
Refurbished Printers are sold with a 30-day replacement warranty only. All sales are final.
These are sold in bulk packaging and toner is not included.