Looking for a large quantity of C11CB21201? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | C11CB21201 |
| Brand Name | Epson |
| Product Type | Inkjet Multifunction Printer |
| Technical Information | |
| Multifunction Devices | Copier/Printer/Scanner |
| Recommended Use | Plain Paper Print |
| Maximum Print Resolution | 5760 x 1440 dpi |
| Duplex Printing | Manual |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Display & Graphics | |
| Screen Size | 1.4" |
| Display Screen Type | LCD |
| Scanner | |
| Scanner Type | Flatbed |
| Scan Color | Color |
| Optical Resolution | 1200 dpi |
| Copier | |
| Copier Type | Flatbed |
| Copy Color | Color |
| Media Types & Handling | |
| Media Type |
Plain Paper Bright White Paper Brochure Paper Flyer Paper Matte Paper Presentation Paper Premium Paper Glossy Paper Semi-gloss Photo Paper Photo Paper Self-adhesive Sheet Iron-on Transfer Heavy Paper |
| Media Size |
A4 - 8.27" x 11.69" A6 - 4.13" x 5.83" Letter - 8.50" x 10.98" Legal - 8.50" x 14.02" Half-letter 8" x 10" 4" x 6" 5" x 7" Envelope No. 10 A5 - 5.83" x 8.27" 5" x 8" Custom Size |
| Media Handling | 1 x Input Tray 100 Sheet |
| Standard Input Media Capacity | 100 sheets |
| Power Description | |
| Power Source | AC Supply |
| Input Voltage |
110 V AC 220 V AC |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 11" |
| Width | 15.4" |
| Depth | 20.8" |
| Weight (Approximate) | 9 lb |
| Miscellaneous | |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
ENERGY STAR RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no C11CB21201. Or Request a Quote below:
Refurbished Printers are sold with a 30-day replacement warranty only. All sales are final.
These are sold in bulk packaging and toner is not included.