Looking for a large quantity of B11B209301BY? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | B11B209301BY |
| Brand Name | Epson |
| Product Type | Sheetfed Scanner |
| Technical Information | |
| Large Format | No |
| Optical Resolution | 600 dpi |
| Scan Color | Color |
| Color Depth | 48-bit |
| Grayscale Depth | 16-bit |
| Maximum Mono Scan Speed (ppm) | 52 |
| Maximum Color Scan Speed (ppm) | 26 |
| Maximum Mono Scan Speed (ipm) | 52 |
| Maximum Color Scan Speed (ipm) | 26 |
| Media Size |
A4 8.30" x 11.70" A5 5.80" x 8.30" A6 4.10" x 5.80" B5 6.90" x 9.80" B6 4.90" x 6.90" Letter 8.50" x 11" Legal 8.50" x 14" Executive 10.50" x 7.50" |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 6.1" |
| Width | 11.7" |
| Depth | 6" |
| Weight (Approximate) | 5.51 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | EPEAT Bronze |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no B11B209301BY. Or Request a Quote below: