Looking for a large quantity of B11B222401BU? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | B11B222401BU |
| Brand Name | Epson |
| Product Type | Sheetfed Scanner |
| Technical Information | |
| Large Format | No |
| Optical Resolution | 600 dpi |
| Scan Color | Color |
| Color Depth | 48-bit |
| Maximum Mono Scan Speed (ppm) | 65 |
| Maximum Color Scan Speed (ppm) | 65 |
| Media Size |
A4 8.30" x 11.70" 2.05" x 2" Legal 8.50" x 14.02" A3 11.70" x 16.50" A6 4.10" x 5.80" B5 6.90" x 9.80" B6 4.90" x 6.90" Letter 8.50" x 11" |
| ADF Capacity | 80 Sheets |
| Physical Characteristics | |
| Height | 6.2" |
| Width | 11.8" |
| Depth | 6.5" |
| Weight (Approximate) | 8.82 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no B11B222401BU. Or Request a Quote below: