Looking for a large quantity of B11B222401BY? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | B11B222401BY |
| Brand Name | Epson |
| Product Type | Sheetfed Scanner |
| Technical Information | |
| Large Format | No |
| Optical Resolution | 600 dpi |
| Scan Color | Color |
| Color Depth | 48-bit |
| Grayscale Depth | 16-bit |
| Maximum Mono Scan Speed (ppm) | 65 |
| Maximum Color Scan Speed (ppm) | 65 |
| Maximum Mono Scan Speed (ipm) | 130 |
| Maximum Color Scan Speed (ipm) | 130 |
| Media Size |
A3 11.70" x 16.50" 2" x 2" 8.50" x 10 ft 11" x 17" Custom Size |
| ADF Capacity | 80 Sheets |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 8.1" |
| Width | 11.8" |
| Depth | 8.7" |
| Weight (Approximate) | 8.80 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | EPEAT Bronze |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no B11B222401BY. Or Request a Quote below: