Looking for a large quantity of GTP-0044W? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | GTP-0044W |
| Brand Name | Goldtouch |
| Product Type | Keyboard |
| Keyboard/Keypad | |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Interfaces/Ports | |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 0.90" |
| Keyboard/Keypad Width | 13.50" |
| Keyboard/Keypad Depth | 6" |
| Weight (Approximate) | 1.10 lb |
| Miscellaneous | |
| Platform Supported |
PC Mac |
| Device Supported |
Computer Notebook Tablet Workstation Smartphone Ultrabook Smart TV |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no GTP-0044W. Or Request a Quote below: