Looking for a large quantity of G9-110H-2? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | G9-110H-2 |
| Brand Name | A4Tech |
| Product Type | Mouse |
| Pointing Device | |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Radio Frequency |
| Movement Detection | HoleLESS Engine |
| Movement Resolution | 2000 dpi |
| Number of Total Buttons | 4 |
| Scroller Type | Tilt Wheel |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Interfaces/Ports | |
| Pointing Device Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
| Color | White |
| Height | 0.9" |
| Width | 2.2" |
| Depth | 3.8" |
| Weight (Approximate) | 1.55 oz |
| Miscellaneous | |
| Device Supported | Computer |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | WEEE |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no G9-110H-2. Or Request a Quote below: