Looking for a large quantity of 110-B2-0850-V1? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 110-B2-0850-V1 |
| Brand Name | EVGA |
| Product Type | Power Supply |
| Technical Information | |
| Efficiency | 85% |
| Number of Fans | 1 |
| Modular | Yes |
| NVIDIA SLI Supported | Yes |
| Power Description | |
| Input Voltage |
120 V AC 230 V AC |
| Number of +12V Rails | 1 |
| Output Voltage |
3.3 V DC @ 24 A 5 V DC @ 24 A 12 V DC @ 70 A -12 V DC @ 500 mA 5 V AC @ 3 A |
| Output Power | 850 W |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Internal |
| Height | 3.3" |
| Width | 5.9" |
| Weight (Approximate) | 7 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
80 Plus Bronze TÜV RoHS WEEE ErP Lot 6 |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 110-B2-0850-V1. Or Request a Quote below: