Looking for a large quantity of PA03576-B161? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | PA03576-B161 |
| Brand Name | Fujitsu |
| Product Type | Flatbed Scanner |
| Technical Information | |
| Large Format | No |
| Optical Resolution | 600 dpi |
| Scan Color | Color |
| Color Depth | 24-bit |
| Grayscale Depth | 8-bit |
| Maximum Mono Scan Speed (ppm) | 90 |
| Maximum Color Scan Speed (ppm) | 90 |
| Maximum Mono Scan Speed (ipm) | 180 |
| Maximum Color Scan Speed (ipm) | 180 |
| Media Size |
A8 2.05" x 2.91" A3 11.69" x 16.54" 8.27" x 33.98" 8.27" x 10 ft A4 8.27" x 11.69" Custom Size |
| ADF Capacity | 200 Sheets |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 13.5" |
| Width | 27.2" |
| Depth | 19.7" |
| Weight (Approximate) | 77.16 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no PA03576-B161. Or Request a Quote below: