Looking for a large quantity of 84-BX3400V-401U? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 84-BX3400V-401U |
| Brand Name | GeoVision |
| Product Type | Network Camera |
| Display & Graphics | |
| Image Sensor Type | CMOS |
| Color Supported |
Color Monochrome |
| Video | |
| Video Formats |
H.264 Motion JPEG |
| Maximum Video Resolution | 2048 x 1536 |
| Lens | |
| Minimum Focal Length | 3 mm |
| Maximum Focal Length | 10.50 mm |
| Optical Zoom | 3.5x |
| Network & Communication | |
| Connectivity Technology |
Wireless Cable |
| Interfaces/Ports | |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 2.1" |
| Width | 3" |
| Depth | 3" |
| Weight (Approximate) | 10.58 oz |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 84-BX3400V-401U. Or Request a Quote below: