Looking for a large quantity of 84-UBL130F-101U? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 84-UBL130F-101U |
| Brand Name | GeoVision |
| Product Type | Network Camera |
| Technical Information | |
| HD Recording | Yes |
| Night Vision Distance | 32.81 ft |
| Number of IR LEDs | 4 |
| Display & Graphics | |
| Image Sensor Type | CMOS |
| Color Supported |
Color Monochrome |
| Effective Camera Resolution | 1.3 Megapixel |
| Video | |
| Video Formats |
H.264 Motion JPEG |
| Maximum Video Resolution | 1280 x 1024 |
| Lens | |
| Maximum Focal Length | 4 mm |
| Network & Communication | |
| Connectivity Technology | Cable |
| Remote Management | Yes |
| Interfaces/Ports | |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor |
Bullet Wall Mount Ceiling Mount |
| Height | 2.7" |
| Width | 2.6" |
| Depth | 4.9" |
| Weight (Approximate) | 1.60 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 84-UBL130F-101U. Or Request a Quote below: